Dlaczego warto zatrudnić nadzór inwestycji?

Dlaczego warto zatrudnić nadzór inwestycji?

Dowiedz się, jakie korzyści idą za zatrudnieniem własnego nadzoru budowy, a także o tym jakie zagrożenia stoją za jego brakiem.
Podstawową różnicą pomiędzy rolami kierownika budowy, a inspektora nadzoru jest to, iż kierownik budowy powinien być osobą zarządzającą i organizującą produkcję budowlaną na placu budowy. Jest to osoba, która bierze prawną odpowiedzialność za bezpieczeństwo na budowie, widnieje w dzienniku budowy i na tablicy budowy oraz wypełnia inne ustawowe procesy związane z realizacją budowy.
Inspektor nadzoru inwestorskiego jest osobą, która przypilnuje Twoich interesów na placu budowy. To znaczy jest osobą, która oprócz kontroli poprawności prac budowlanych, zweryfikuje czy obiekt jest wykonywany zgodnie z umową pomiędzy inwestorem a wykonawcą, czy należy się kolejna transza pieniędzy i czy jakość materiałów użytych na placu budowy jest zgodna z projektem i wiedzą techniczną.
W większości przypadków, gdy zatrudniamy firmę wykonawczą, posiada ona własnego kierownika budowy, który zarządza brygadą podczas prac. Spora część inwestorów szukając kierownika budowy, tak naprawdę szuka inspektora nadzoru, czyli kogoś kto przypilnuje ich interesu i zgodności wykonania obiektu z projektem i umową zawartą z wykonawcą. Oczywiście sposobów budowania relacji inwestor – inżynier – firma wykonawcza jest wiele, dlatego zawsze najpierw badamy sytuację, by rozpoznać potrzeby naszych Klientów.
Proces budowy własnego domu jest naprawdę skomplikowany dla kogoś, kto na co dzień nie ma kontaktu z branżą budowlaną. Skorzystanie z usług inżyniera jest normalną sprawą, tak jak zatrudnienie prawnika czy wizyta u lekarza. Branża budowlana nie jest łatwa, wymaga wiedzy i doświadczenia. Wymaga nie tylko znajomości technologii budowlanej, ale także procesów administracyjnych, prawnych i logistycznych. Wystarczy popełnić jedno poważne niedopatrzenie, by wielokrotnie więcej zapłacić za jego naprawę. Dlatego wynagrodzenie dobrego inżyniera przeważnie zwraca się kilkukrotnie.
Nie warto oszczędzać, zatrudniając kogoś, kto będzie tylko podbijał pieczątki. Będziemy za to dodatkowo płacić własnym czasem, stresem, nerwami oraz pieniędzmi za zbędne roboty i naprawy. Zatrudnienie inżyniera konsultanta pozwala skoncentrować się na tym w czym jest się dobrym i co się lubi, gdy Twojej inwestycji pilnuje zaufany specjalista.
Jeżeli nie jesteś jeszcze zdecydowany na nasz zespół to nie ma problemu. Najlepiej skontaktować się z kilkoma zespołami, porozmawiać i zobaczyć z kim czujemy się najlepiej na pokładzie. Przy kilkuset tysięcznej inwestycji jest to zdrowe i racjonalne podejście, które nie tylko podpowiadamy, ale i zalecamy.
W branży budowlanej widać regularny progres i pozytywną zmianę podejścia do wykonywanych usług, jakkolwiek nie powinniśmy być naiwni. Cały czas jest mnóstwo firm, które większość swojego zysku czerpie z obniżenia jakości bądź nierzetelności wykonywanych umów. W codziennych realiach roszczenia gwarancyjne rozpływają się tak samo, jak zaliczki z firmami widmo. W wielu przypadkach wyroki sądowe nie stanowią nic więcej, jak kolejne potwierdzenie tego, że ktoś zagrał na czyimś zaufaniu. Dlatego tak ważne jest, by rozumieć proces budowy przed rozpoczęciem, jak i w czasie prowadzenia robót. Jeżeli na co dzień nie masz kontaktu z branżą budowlaną, to zdecydowanie polecamy nie tylko nasze usługi, ale każdej innej firmy, która za cel stawia sobie dbanie o Twoją inwestycję.

Share: